Wat u even moet weten Print

Als u het Drents Archief voor het eerst bezoekt, ontvangt kosteloos u de Drents Archiefkaart met uw naam en uw bezoekersnummer. U moet zich dan wel even legitimeren en uw gegevens worden geregistreerd. Uw persoonlijke gegevens vallen onder de wet ter bescherming van de privacy en worden niet aan derden ter beschikking gesteld of ter inzage gegeven.
Met de Drents Archiefkaart heeft u voortaan gratis toegang tot het Drents Archief.

Bezoekersreglement
Door middel van de registratie met de Drents Archiefkaart gaat u akkoord met het bezoekersreglement van het Drents Archief. U vindt het reglement op onze website en het is verkrijgbaar bij de receptie in het Drents Archief. De belangrijkste regels zijn:

Het meenemen van alle soorten tassen en koffers naar de studiezaal is uit oogpunt van beveiliging niet toegestaan, evenals het meenemen van mobiele telefoons. Uw tas, koffer, telefoon (uitzetten a.u.b.) of andere persoonlijke bezittingen kunt u opbergen in de bagagekluisjes in de hal. Roken in openbare gebouwen is verboden. In het Drents Archief mag dan ook nergens gerookt worden. Eten en drinken in de studiezaal is niet toegestaan. Daarvoor kunt u terecht in de koffiekamer.

Koffiekamer
De koffiekamer aan het eind van de expositieruimte (de kloostergang) is de gehele dag voor bezoekers toegankelijk, behalve van 10.15-10.45 uur en van 15.00-15.30 uur. In de koffiekamer is in zelfbediening een kop koffie, thee en soep verkrijgbaar (alles voor € 0,80 per kop).
Het Drents Archief bevindt zich in het centrum van Assen waar genoeg gelegenheid is om iets te eten of een broodje te kopen.

Fotokopieën
Fotokopieën van originele stukken kunnen alleen worden gemaakt door en in overleg met de studiezaalambtenaar. Een A4 of foliokopie kost € 0,30, en een A3 kopie € 0,40.
Uit registers, delen en banden kunnen géén fotokopieën worden gemaakt, omdat deze archiefstukken daaronder te veel hebben te lijden. Wel kunnen hiervan in de meeste gevallen foto's worden gemaakt. U mag daartoe uw eigen (digitale) camera meenemen.

Voor het maken van fotokopieën uit boeken en tijdschriften, inventarissen, naslagwerken en dergelijke, staat in de studiezaal een fotokopieerapparaat voor zelfbediening opgesteld (inworp € 0,10). Van microfiches kunt u zelf afdrukken maken op de printer (€ 0,40).

Voor het gebruik van het kopieerapparaat en de ficheprinter heeft u kleingeld nodig. In de gang voor de studiezaal bevindt zich een wisselautomaat die euro's wisselt tegen kleinere munteenheden. Bij de receptie kunt u papiergeld wisselen.

Informatie vragen in de studiezaal
Het verrichten van onderzoek in archieven zal altijd moeilijker zijn dan bijvoorbeeld in een bibliotheek. Je moet de weg even weten. Aarzel daarom niet de studiezaalmedewerker van het Drents Archief aan te klampen als u er onverhoopt toch niet uitkomt! "Domme" vragen kennen we niet!

 
disclaimer