Dag van de Drentse Familiegeschiedenis
Beschrijving
In 2026 is het 200 jaar geleden dat er in Drenthe een archivaris werd aangesteld. Dit betekent dat we al 200 jaar zorgdragen voor het archief van Drenthe. En zolang er archieven bestaan, wordt er onderzoek gedaan naar families. Van de heren van stand die in oude oorkonden speurden naar hun voorgeslacht tot iedereen die nu online in zijn of haar familiegeschiedenis duikt.
Stamboomonderzoek voor beginners én gevorderden
Tijdens de Dag van de Drentse Familiegeschiedenis nemen we je mee in de wereld van genealogisch onderzoek. Voor de beginner zijn er verschillende workshops en lezingen. Ben je een ervaren onderzoeker? Ook dan kan je bij ons terecht. Misschien wil je nog dieper duiken in je geschiedenis. Wij laten jou zien hoe je dit doet!
Wat staat er op het programma?
Dit jaar zijn er onder meer rondleidingen door ons depot, workshops stamboomonderzoek en lezingen. Een aantal succesvolle onderdelen van de afgelopen jaren komen op veler verzoek weer terug. Zoals de workshop Schultengerechten of Oud schrift. Binnenkort vind je het hele programma op deze website.
Praktisch
Aanmelden: is gratis en kan vanaf maandag 5 januari
Datum: zaterdag 24 januari
Tijd: 13:00 - 17:00 uur
Locatie: Drents Archief, Assen
